NOMINOWANI 2017

AUTORYTET

w którym nagradzamy dziennikarzy za to, że możemy się od nich uczyć rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów

W tej kategorii nie znajdziecie standardowej listy nominacji. Wybierając z listy propozycji pomocniczych lub wpisując własną propozycję w puste miejsce, sami możecie wskazać, kto dla Was jest dziennikarskim AuTORytetem wyróżniającym się wartościowym dorobkiem zawodowym oraz wysokim poziomem całokształtu pracy dziennikarskiej.

NAWIGATOR

gdzie nagradzamy publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą

Ewa Czaczkowska

[Gość Niedzielny, Areopag21.pl]


Za konsekwentne przybliżanie i wyjaśnianie czytelnikom wydarzeń z życia Kościoła. Za włączanie tematów dotyczących wiary do publicznej debaty. Za ujawnianie dotąd nieznanych faktów, m.in. z życia Karola Wojtyły. Za uzupełnianie trafnymi komentarzami najważniejszych informacji oraz dyskusje związane z wiarą i Kościołem.

Krzysztof Kłopotowski, Jakub Moroz

[Tanie dranie TVP Kultura]


Za wciągające rozmowy o kwestiach politycznych, społecznych oraz kulturalnych. Za prowadzenie wyważonych i spokojnych dyskusji na gorące tematy, m.in. kryzysu imigracyjnego czy pozycji islamu we współczesnym świecie. Za program, w którym często podejmowane są z pozoru lekkie tematy, a jednak mające realny wpływ na nasze życie.

Agnieszka Kublik

[Gazeta Wyborcza]


Za wnikliwą obserwację wyborów parlamentarnych w Polsce oraz wydarzeń po nich następujących. Za trafne komentarze i wnikliwe analizy decyzji zapadających na polskiej scenie politycznej. Za ukazywanie nam drugiego dna polityki i prawdziwych twarzy przedstawicieli władzy. Za opinie i wywiady, które odbijają się echem nie tylko wśród czytelników, ale dają też do myślenia samym rozmówcom.

Wacław Radziwinowicz

"Crème de la Kreml. 172 opowieści o Rosji"


Za zbiór opowieści, który zabiera nas w podróż po wciąż tajemniczym, niebezpiecznym, a zarazem urokliwym kraju. Za bezkompromisowe opisy realiów putinowskiej Rosji w swoich korespondencjach, za które został ostatecznie wydalony z tego państwa. Za stworzenie kopalni wiedzy na temat tamtejszej sceny politycznej.

Magdalena Rigamonti, Maksymilian Rigamonti

[Rigamonti razy 2 Dziennik Gazeta Prawna]


Za odważne i prowokujące wywiady, szeroko komentowane wśród polityków i społeczeństwa. Za bezkompromisowe i dociekliwe pytania, które rozmówcy woleliby przemilczeć. Za zdjęcia, które często znaczą więcej niż słowa. Za niesamowite wyczucie i wrażliwość podczas rozmów, dzięki którym wywiady są prawdziwe, niedwuznaczne i dobitne.

NAWIGATOR

gdzie nagradzamy publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą