NOMINOWANI 2010

NawigaTOR

Witold Gadomski

„Gazeta Wyborcza”


Cezary Michalski

„Krytyka Polityczna”


Jakub Strzyczkowski

Polskie Radio Program III


Adam Szostkiewicz

„Polityka”


Piotr Zaremba

„Polska The Times”


TORpeda

Krzysztof Skórzyński

Fakty, TVN


za materiały po katastrofie smoleńskiej

Brygida Grysiak

TVN24


m.in. za analizę afery hazardowej

Paweł Smoleński

„Gazeta Wyborcza”


m.in. za teksty na temat incydentu u wybrzeży Strefy Gazy

Piotr Michalak

Wydarzenia, Polsat


Marek Wałkuski

Polskie Radio Program III


m.in. za materiały reporterskie po trzęsieniu ziemi na Haiti

DetonaTOR

Tomasz Patora

Uwaga!, TVN


za materiał „Molestuje pacjentki, zamiast je leczyć” (odkrycie nieetycznych metod polskiego seksuologa, który w czasie badania dopuszczał się molestowania swoich pacjentek)

Cezary Gmyz,
Grażyna Zawadka

„Rzeczpospolita”


za artykuł „Wpływowi politycy i afera hazardowa” (ujawnienie kulis afery hazardowej)

Bertold Kittel,
Jarosław Jabrzyk

Superwizjer, TVN


za materiał „Broń dla camorry” (dziennikarskie śledztwo, które ujawniło powiązania między polską grupą przestępczą a klanami włoskiej camorry)

Piotr Nisztor

„Rzeczpospolita”


za artykuł „Jak się bawią na misji w Afganistanie” (przedstawienie sprawy wysadzenia afgańskiej chaty przez polskich żołnierzy na misji, demaskując jednocześnie ogrom strat materialnych poniesionych w wyniku tego typu działań)

Roman Daszczyński,
Marek Sterlingow

„Gazeta Wyborcza”


za artykuł „Zrób to dla Gdańska, Macieju” (historia kariery dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności o. Macieja Zięby oskarżanego o nieskuteczne metody pracy i problemy z alkoholem)

AkumulaTOR

Marcin Meller

Roxy FM


Tomasz Zimoch

Polskie Radio


Piotr Baron

Polskie Radio Program III


Martyna Wojciechowska

TVN


za program Kobieta na krańcu świata (pokazywanie jak żyją kobiety z najodleglejszych krańców Ziemi)

rubryka „W tym tygodniu nie piszemy…”

„Przekrój”


PromoTOR

Tomasz Machała

Wydarzenia, Polsat / Polsat News


Michał Karnowski

wPolityce.pl


TVN24.pl,
Onet.pl


za akcję „Krótka piłka – Zapytaj kandydata” (gdzie internauci mogli odpytać kandydata na prezydenta)

redakcja „z czuba.pl”

Agora


Piotr Pacewicz

„Gazeta Wyborcza”


za program internetowy Pociąg osobowy (na gazeta.pl)

ProwokaTOR

Artur Domosławski


za książkę Kapuściński non-fiction (biografia Ryszarda Kapuścińskiego)

Paweł Lisicki

„Rzeczpospolita”


Tomasz Sekielski


za film dokumentalny Władcy marionetek

Jerzy Sosnowski

Polskie Radio Program III


„Tygodnik Powszechny”


za dodatek specjalny „Żydownik Powszechny” (zbiór tekstów publikowanych w katolickim tygodniku: o antysemityzmie, Holocauście, Żydach w Polsce)

InicjaTOR

Rafał Stec


dział „Lektura”

„Przekrój”


Wojciech Tochman,
Mariusz Szczygieł,
Paweł Goźliński

Tok FM


Cezary Łasiczka

Tok FM


Anita Werner,
Paweł Siennicki

„Polska The Times”


ReformaTOR

polskanarowery.sport.pl

Agora


Janusz Weiss

Radio Zet


w 20-lecie autorskiej audycji Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie)

Krzysztof Dowgird

Antyradio


akcja „Lekcje czytania”

„Tygodnik Powszechny”


akcja „Leczyć po ludzku”

„Gazeta Wyborcza”